OGÓLNOSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

We  wtorek, 23 października 2018 r. na lekcji 4. (10.05) planujemy przeprowadzenie wśród WSZYSTKICH uczniów III LO Ogólnoszkolnego Konkursu Historycznego „Co wiesz o Niepodległej?”, który jest pierwszym komponentem szkolnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Szczegółowy regulamin wraz z bibliografią znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce DLA UCZNIÓW.

ZAŁOŻENIA PROJEKTU przedstawiają się następująco:

• Nauczyciele uczący w danej klasie na wymienionej lekcji rozdają uczniom otrzymane przez organizatorów pytania, następnie wypełnione i zebrane prace przekazują wicedyrekcji, która dostarcza je Wychowawcom.
  • Wychowawcy sprawdzają do piątku (26.10.) prace wg klucza dostarczonego przez organizatorów i wyłaniają z każdej klasy DWIE OSOBY, które uzyskały najwyższą ilość punktów.
  • Dwuosobowe drużyny będą reprezentowały swoją klasę  podczas wielkiego finału Quizu. Jest on planowany na 9 listopada (piątek), w formie podzielonego na dwie części spotkania całej społeczności szkolnej. Najpierw w „zmaganiach” konkursowych wystąpią reprezentanci połowy wszystkich oddziałów (12)  – będą udzielać odpowiedzi na pytania, które będą także dostępne dla publiczności (czyli uczniów tych klas, których przedstawiciele biorą udział w konkursie). Pomiędzy kolejnymi zestawami pytań przewidziana jest projekcja krótkich filmów o tematyce niepodległościowej oraz występy artystyczne. Zwycięska dwójka pierwszego spotkania zmierzy się w krótkim finale ze zwycięzcami drugiego spotkania, w którym na takich samych zasadach uczestniczyć będzie kolejnych 12 klas (zmianie ulegnie tylko zestaw pytań). Planowane jest, że dwie osoby, które zwyciężą ostatecznie, zostaną nagrodzone książkami o tematyce historycznej  natomiast klasa, którą reprezentują, otrzyma dzień wolny od pytania.

ŚWIĘTUJMY RAZEM NASZĄ NIEPODLEGŁOŚĆ!