nasza_szkola.jpg
Kalendarz Europejski
Programowanie Visual Studio 2008, 2012 C++ Express
informacje.jpg

organizacje.jpg

inne.jpg
Współpraca:
Wspierają nas: 
KONSULATCJE DLA P.T. RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I - III
Wpisany przez Tomasz Sobczak   

Szanowni Państwo, 23 października 2014 r. (czwartek) serdecznie zapraszamy na konsultacje. Nauczyciele i wychowawcy będą czekać na Państwa w wyznaczonych salach w godz. 17.00 – 18.30.

Więcej…
 
IMPROVE YOUR ENGLISH
Wpisany przez Tomasz Sobczak   

XIII edycja konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Więcej informacji w zakładce Gimnazjaliści -> Konkurs języka angielskiego.

 
Dni Campus France w PWSZ w Tarnowie
Wpisany przez Tomasz Sobczak   

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują w dniach 4, 5, 6 i 7 listopada 2014 r. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Tarnowie, Gdańsku oraz Gliwicach « Dni Campus France w Polsce - Studia we Francji ».
Dni Campus France adresowane są głównie do licealistów oraz studentów zainteresowanych studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi oraz nauką języka francuskiego w Polsce.
W programie:
- indywidualne porady przedstawicieli Agencji Campus France i reprezentantów wybranych kierunków studiów,
- prezentacje pozwalające na lepsze przygotowanie wyjazdu i przebiegu studiów,
- na zakończenie: loteria z atrakcyjnymi nagrodami.
11.30-11.40: Uroczyste otwarcie Dnia Campus France
11.40-12.00: Przedstawienie Agencji Campus France i studiów w Francji
12.00-12.40: Oferta podwójnych dyplomów francusko-polskich oraz stypendia rządu
francuskiego
12.40-13.00: Przedstawienie oferty edukacyjnej: Filologia romańska i Administracja
międzynarodowa i unijna z językiem francuskim w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w
Tarnowie
13.00-13.30: Doświadczenie studentów i absolwentów Filologii Romańskiej Państwowej
Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie
13.30-14.00: Quiz - rozdanie nagród oraz zamknięcie Dnia Campus France
W związku z powyższym nauczyciele akademiccy Zakładu Filologii Romańskiej Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie
serdecznie zapraszają do udziału w Dniach Campus France dnia 6 listopada w
godzinach 11.30-14.00.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, budynek C, sala 017.
Proszę o zgłaszanie chęci udziału na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują w dniach 4, 5, 6 i 7 listopada 2014 r. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Tarnowie, Gdańsku oraz Gliwicach. Dni Campus France w Polsce - Studia we Francji .

Więcej…
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie
Wpisany przez Tomasz Sobczak   

na najciekawszą interpretację głosową (recytacja, śpiew, monodramat lub inne formy sceniczne) wybranego utworu T. Różewicza.

Więcej…
 
Wystawa fotografii naszej uczennicy
Wpisany przez Tomasz Sobczak   

25 października o godzinie 19 w Cafe Bistro Rabarbar przy ulicy Wałowej 36 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Kaliny Tyrkiel, uczennicy naszego liceum, zatytułowany Nonkolor.

Więcej…
 
Weź udział w internetowym konkursie KNOW AMERICA
Wpisany przez Tomasz Sobczak   

i wygraj wyjazd do USA lub indeks na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz staż w American Chamber of Commerce.
Dla finalistów konkursu trzydniowy pobyt w Warszawie, spotkanie z amerykańskimi dyplomatami, wizyta w American School of Warsaw i wiele innych atrakcji kulturalnych. Dowiedz się więcej na www.know-america.org

i wygraj wyjazd do USA lub indeks na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz staż w American Chamber of Commerce. 

Więcej…
 
Sukces sportowy naszego ucznia
Wpisany przez Marcin Radwański   

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2a Michał Topór zajął I miejsce w Małopolskich Szkolnych Mistrzostwach MTB (rowery górskie) w kategorii licea, chłopcy. Zawody odbyły się 30 września 2014 r. Opiekunem Michała jest p. Kazimierz Żurowski. Gratulujemy sukcesu!

 
UCZESTNICY PROJEKTU DOTYCZĄCEGO POWSTANIA WARSZAWSKIEGO !
Wpisany przez Tomasz Sobczak   

Informujemy,że przesłuchania II etapu części artystycznej odbędą się 29.października 2014r. na sali gimnastycznej.Koncert odbędzie się z udziałem publiczności(uczniów naszej Szkoły) i Jury,które wyłoni trzech laureatów .Jednocześnie przypominamy,że Konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim odbędzie się 30 października 2014r. w sali A1 od 9.00-10.00
Koordynator Projektu
Małgorzata Krawczyk-Trybulska

Informujemy,że przesłuchania II etapu części artystycznej odbędą się 29.października 2014r. na sali gimnastycznej.

Więcej…
 
Zwycięzcy konkursu 3TIME
Wpisany przez sekcja dekoracyjna   

I już są! Oto zwycięzcy październikowego numeru 3TIME! Serdecznie gratulujemy Michałowi Czwórnogowi i Paulinie Skopek z klasy I F. Tym samym zachęcamy do brania udziału w naszym konkursie. Do wygrania ciekawe i użyteczne nagrody!

 
Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa
Wpisany przez Tomasz Sobczak   
Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że podjęto uchwałę Nr LVII/701/2014
Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 11 września 2014 r. zmieniającą uchwałę w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania przez Prezydenta Miasta Tarnowa jednorazowego stypendium dla uzdolnionych uczniów (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2014 r., poz. 5201).
W tekście ww. uchwały najważniejszą zmianą jest poszerzenie grupy stypendystów o finalistów ogólnopolskich olimpiad lub turniejów dających uprawnienia w systemie egzaminów zewnętrznych: gimnazjalnego, maturalnego i zawodowego, zgodnie z odrębnymi przepisami.
Zachęcam do zapoznania się z aktualnie obowiązującymi dokumentami dot. przyznawania stypendium za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe zawartymi w załącznikach:
- uchwała Nr LVII/701/2014 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 11 września 2014 r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania przez Prezydenta Miasta Tarnowa jednorazowego stypendium dla uzdolnionych uczniów;
- uchwała Nr XXIX/441/2012 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania przez Prezydenta Miasta Tarnowa jednorazowego stypendium dla uzdolnionych uczniów;
- wzór wniosku o przyznanie stypendium.
Termin składania wniosków: do 30.11.2014 r. Jest to termin nieprzekraczalny. Wnioski błędnie wypełnione, niekompletne i złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Miejsce składania wniosków: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa, ul. Mickiewicza 2, pok. nr 12.
Załączniki do wniosku:
- kserokopie dokumentów uwierzytelnione na każdej stronie przez dyrektora szkoły, do której uczeń uczęszczał w roku szkolnym 2013/2014 potwierdzające wybitne osiągnięcia ucznia w roku szkolnym 2013/2014 (dołączone do wniosku dokumenty w języku obcym, potwierdzające osiągnięcia ucznia w innym kraju, winny być przetłumaczone na język polski z podpisem osoby dokonującej tłumaczenia);
- dokument (zaświadczenie/wykaz) potwierdzający udział uczniów oraz zdobyte miejsce/uzyskany tytuł w danym konkursie/turnieju wydany przez organizatora lub opiekuna/trenera zespołu w przypadku osiągnięć grupowych/zespołowych (dot. przypadków kiedy dyplom wydany jest dla zespołu a nie indywidualnie na ucznia);
- uwierzytelnione przez dyrektora szkoły kserokopie świadectw za rok szkolny 2013/2014 (dla potwierdzenia średniej ocen i zachowania).
Wnioskodawcą jest:
1) dyrektor tarnowskiej szkoły publicznej lub niepublicznej, do której kandydat do stypendium uczęszczał w roku szkolnym 2013/2014 - w tym przypadku wnioskodawca (dyrektor szkoły) przedkłada w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa pismo przewodnie zawierające wykaz uczniów zgłoszonych do stypendium wraz z wnioskami kandydatów opieczętowanymi pieczęcią szkoły na str. 1 w lewym górnym rogu (nie będą przyjmowane wnioski indywidualnie przyniesione przez rodziców, nauczycieli, trenerów, uczniów itp.);
2) rodzic lub inny przedstawiciel ustawowy ucznia lub sam pełnoletni uczeń (jeżeli kandydat do stypendium w roku szkolnym 2013/2014 uczęszczał do szkoły poza granicami Gminy Miasta Tarnowa a mieszkał w Tarnowie).
Podkreślam, że w przypadku absolwentów tarnowskich szkół publicznych i niepublicznych (szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), wnioskodawcą jest szkoła, w której uczeń starający się o stypendium kształcił się w roku szkolnym 2013/2014.
Natomiast osoby, które obecnie są uczniami tarnowskich szkół lecz w roku szkolnym 2013/2014 mieszkały poza Tarnowem i uczęszczały do szkół poza Tarnowem, nie mogą starać się o stypendium.
Zgodnie z Regulaminem przyznawania przez Prezydenta Miasta Tarnowa jednorazowego stypendium dla uzdolnionych uczniów, jednym z niezbędnych warunków otrzymania stypendium (oprócz średniej ocen min. 4,0 i oceny z zachowania min. dobrej) jest wykazanie się ucznia wybitnym osiągnięciem naukowym, artystycznym lub sportowym. W tegorocznej edycji naboru wniosków brane są pod uwagę tylko osiągnięcia z okresu: od 1.09.2013 r. do 31.08.2014 r.
Uczniom, którym w 2014 r. przyznano lub zostanie przyznane stypendium lub nagroda pieniężna za osiągnięcia sportowe z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, nie zostanie przyznane jednorazowe stypendium dla uzdolnionych uczniów z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że podjęto uchwałę Nr LVII/701/2014
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 173