KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW “MIT DEM HERZEN BEIM DEUTSCHEN”

DRUGA EDYCJA KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW “MIT DEM HERZEN BEIM DEUTSCHEN” 2017/2018

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie zaprasza uczniów z Tarnowa i powiatu tarnowskiego do udziału w II edycji konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych..Także i w tym roku konkurs organizowany jest przez III LO przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół III LO.

Konkurs MIT DEM HERZEN BEIM DEUTSCHEN   składa się z II etapów.

ETAP I – 26.I.2018 godz. 9.00 – 9.45 w gimnazjach

Test pisemny obejmujący ćwiczenia leksykalno-gramatyczne z zakresu materiału gimnazjalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zadania typu: test luk, tłumaczenie fragmentów zdań, test wyboru, odpowiedzi na pytania. Testy zostaną przesłane do szkół drogą mailową na 2, 3 dni przed terminem konkursu.

Wyniki po pierwszym etapie przekazują gimnazja w terminie do 9.02.2018.

Ogłoszenie wyników ETAPU I – 26.II.2018

ETAP II – 23.III.2018 godz. 15.00 – 15.45 budynek III LO ul. Brodzińskiego 6, sale 5,6,7

Test pisemny obejmujący słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, ćwiczenia leksykalno – gramatyczne oraz test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Ogłoszenie wyników ETAPU II –7.IV.2018

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE XIII edycji KONKURSU i WRĘCZENIE NAGRÓD odbędzie się 27.IV.2018 godz. 15.00 w budynku III LO ul. Brodzińskiego 6, Aula (s.14)

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz zgodą rodziców.