II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej OKAWANGO

Z dumą informujemy, że uczeń naszej Szkoły Zbigniew Ziarek z klasy 2A zakwalifikował się do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu OKAWANGO.

Finał Konkursu odbędzie się w dniach 29.III – 1.IV 2020 roku w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach.  Komisja i powołany zespół ekspercki zakwalifikował 44 uczniów rekrutujących się ze wszystkich regionów Polski.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

  1. Laureaci OKAWANGO mogą dostać się na studia wyższe na kierunki geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując maksymalną liczbę punków w procedurze kwalifikacyjnej.
  2. Trzech najlepszych laureatów uzyskuje możliwość uczestniczenia w zagranicznej ekspedycji geologicznej organizowanej przez Wydział Geologii UW. Do tej pory odbyły się dwie takie wyprawy- do Gruzji i Maroko.
  3. Finaliści OKAWANGO uzyskują ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu Geografia.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej OKAWANGO to wspólna inicjatywa Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wydawnictawa NOWA ERA, zmierzającej do upowszechniania wiedzy geologicznej wśród uczniów i nauczycieli, gdyż absolutnie wszystko co nas otacza, od kanapki przez samochody, telefony, wieżowce aż po satelity, bierze swój początek z ziemi, a geolodzy to jedyni ludzie, którzy potrafią czytać skały jak otwartą księgę i odkrywać nowe, potrzebne nam złoża. Pomimo fundamentalnego znaczenia dla światowego rozwoju technologicznego czy suwerenności energetycznej Polski, geologia jako nauka, czy kluczowa gałąź gospodarki dająca zatrudnienie dziesiątkom tysięcy ludzi, prawie nie pojawia się w polskim systemie szkolnictwa czyniąc ją dla uczniów nieznaną lub enigmatyczną.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNYCH EDYCJACH.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Konkursu.

WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU KONKURSU OKAWANGO

Opiekun Konkursu: Marzanna Łabuz

Dodaj komentarz