XIV Międzynarodowe Warsztaty Fizyki Cząstek Elementarnych. 02.03.2018 r jedenastu uczniów z klasy 2f (6) i 2a (5): Dawid Abramowicz, Patrycja Machaj, Patryk Grzywa, Kamil Sokołowski, Dominik Marta, Kamil Zajezierski, Bartosz Woziwoda, Jacek Kęski, Paweł Majcher, Filip Gąciarz, Jan Kisiel wraz z opiekunem Bożeną Kajmowicz uczestniczyło w warsztatach International Masterclasses, Hands on Particle Physics zorganizowanych w V Liceum Ogólnokształcącym ul. Studencka 12 w Krakowie. Fizyka cząstek elementarnych zajmuje się najbardziej podstawowymi składnikami……

Zapraszamy do pobrania aplikacji III LO Tarnów, która jest obecnie dostępna na telefony z systemem Android. Aplikacja umożliwia sprawdzenie aktualności na stronie internetowej, zastępstwa na dany dzień, dostęp do e-dziennika i planu lekcyjnego. Dodatkowo dodany jest moduł video oraz Facebooka. Program będzie stale rozwijany, będą również dostępne nowe funkcje. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play.

W każdy poniedziałek w sali nr 7 w godz. 14:45 – 16:00 odbywają się zajęcia Międzyszkolnego Koła Matematycznego. Zapraszamy szczególnie uczniów przygotowujących się do startu w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Udział jest oczywiście bezpłatny.

16 października zapraszamy na Dzień Otwarty Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie. Tematem przewodnim będą zawody z dziedziny promocji zdrowia i urody. Zaplanowano: konsultacje indywidualne z przedstawicielami zawodów m. in. rehabilitacja, kosmetologia; prezentację zawodów z obszaru promocji zdrowia i urody przez uczelnie tarnowskie- PWSZ, TSZW, MSWE; Zapraszamy do uczestnictwa. Bliższe informacje i zapisy u pedagoga szkolnego i w bibliotece.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na wielką zbiórkę książek w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zbiórka trwa do 21.09.2018 Książki można przynosić do: Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Staszica 6), MPETROL Miejskiej Stacji Paliw (ul. Okrężna 9), Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7), Straży Miejskiej (Brodzińskiego 14), Punktu Obsługi Klienta ZDiK (ul. Brama Pilznieńska 3) od niedzieli (16 września) do piątku (21 września) w dniach i godzinach otwarcia placówek. Wszystkie zebrane publikacje……