CZYTAJ.PL największa akcja promocji czytelnictwa w Polsce z bezpłatnym dostępem do SUPER E- KSIĄŻEK

Czytaj PL to największa w Polsce akcja promująca czytanie.

W wybranych miesiącach w największych miastach Polski już od kilku lat pojawiają się nośniki reklamowe, na których znajdują się kody QR. Ich zeskanowanie pozwala na czytanie za darmo wybranych publikacji.

W 2017 roku akcja jest obecna  w 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju,w tym również w naszej szkole.

Po raz pierwszy akcja przekracza też na taką skalę granice państw – jej plakaty trafiły do 10 Miast Literatury UNESCO na całym świecie, w tym do dalekiego Dunedin w Nowej Zelandii.

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju.

W naszej szkole rozwieszone są plakaty z kodem QR.

Każdy uczestnik akcji otrzymuje dodatkowo 5 bezpłatnych e-zaproszeń dla znajomych.

Z bezpłatnego dostępu do 12 e-booków i audiobooków można korzystać od 1.11 do 30.11.2017 r.

A OTO TYTUŁY DOSTĘPNE W AKCJI

czytaj_pl

Ta książka z początku miała być sensacyjną opowieścią, która rozgrywa się na niezbyt uczęszczanym zakręcie historii. Mało znany król, trudny do ogarnięcia czas, zawieruchy rozbicia dzielnicowego […] Przemysł II. Dlaczego tak łatwo o nim zapominamy? Dlatego, że panował krótko, 228 dni, ledwie? Że nie zdążył zrobić nic ciekawego? Zatrzymajmy się na chwilę. Jak to „nie zdążył zrobić nic ciekawego”? A fakt, iż po dwustu ponad latach on to właśnie odzyskał utraconą przez Bolesława Śmiałego koronę polską to nic?! 
Choć końcówka wyścigu po koronę była brawurowa. Pokonał w niej najpierw swego kuzyna i rywala, dawnego przyjaciela księcia wrocławskiego Henryka, a potem króla Czech Wacława II. Historia ma kilka wersji tego finału, w każdej z nich występuje przekupstwo, zdrada i rozmaite trucizny, ale o dziwo, nie obciąża się nimi Przemysła, lecz sprowadza rzecz do jeszcze bardziej sensacyjnych wątków
[…].

Z pozoru czasy upadku są jednocześnie okresem intensywnego wzrostu. Na chłonny, polski rynek napływa myśl techniczna z Niemiec, rolnictwo doskonalą cystersi i templariusze, zaczynają się rozwijać miasta i każdy, co bystrzejszy książę zamienia nieopłacalne świadczenia na żywą gotówkę, na kapitał ukryty w prawach miejskich, koncesjach i dzierżawach. Na polskich dworach, wbrew obiegowym opiniom, jakobyśmy byli jakąś zaginioną peryferią Europy, słychać arturiańskie pieśni i rodzi się etos rycerski. Kobiety? Czy na pewno są tylko bezwolnym, dynastycznym towarem? Narzędziem w rękach ojców i braci? Czy celibat jest wyłącznie grą małżeńską? Ucieczką od seksualnych zobowiązań narzucanych dziewczętom zbyt wcześnie? […].

Tak, więc mnie w tej historii ekscytowało wszystko: od obyczaju poprzez galerię szalonych, nieco zakurzonych Piastów aż do wielkiego finału, gdy z chaosu wyłania się królestwo […].

Elżbieta Chereźińska

 

Powieść przygodowo -podróżnicza, zarazem romantyczna i zabawna, opowiadająca prawdziwą historię autora, który po brawurowej ucieczce z australijskiego więzienia znalazł schronienie w Bombaju, gdzie pracował jako lekarz, a potem związał się z miejscową mafią. Stanowi pochwałę cywilizacji Wschodu, która potrafi przynieść ukojenie, jakiego nie ma na Zachodzie.

„Zginę w górach” — mówiła. Dotrzymała słowa. Zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń z jej życia, do dziś pozostaje tajemnicą. Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie niezwykłej Wandy Rutkiewicz.

 

Filip Springer przejechał całą Polskę, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i bezrobotnych. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonald’sy. Z książki wyłania się migotliwy obraz Polski, gdzie nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

 

Przed Wami Cnotliwy Koksu spod Grunwaldu, Turbohetman, który w młodości grał małą dziewczynkę, Półczłowiek-Półłomot, który trafił do polskiego hymnu, Wystrzałowy generał, który lubił walić z grubej rury, a także włochaty koleżka, odważny kuzyn misia Koralgola – największej pierdoły wśród niedźwiedzi. 

Chcecie więcej? I dobrze, bo to tylko niektórzy spośród naszych koksów

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Skłaniająca do refleksji książka, która podważa nasze przekonania na temat uczciwości i zmusza nas, byśmy byli ze sobą szczerzy. Czy ryzyko wpadki wpływa na naszą skłonność do oszustwa? W jaki sposób firmy torują drogę oszustwu? Czy współpraca czyni nas bardziej czy mniej uczciwymi? Czy religia sprawia, że stajemy się bardziej uczciwi? Większość ludzi uważa się za uczciwych, tak naprawdę jednak wszyscy oszukujemy. Szczera prawda o nieuczciwości, pełna osobistych spostrzeżeń i fascynujących odkryć naukowych, zmieni sposób, w jaki spostrzegamy samych siebie, swoje działania oraz innych ludzi. 

 

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości…

Przez ostatnie trzy lata Jon Ronson przemierzył cały świat, spotykając się z ludźmi, którzy zostali publicznie napiętnowani. To ludzie tacy jak my. Ludzie, którzy opublikowali w mediach społecznościowych kiepski żart albo popełnili jakiś błąd, wykonując swoją pracę. Kiedy ich wykroczenie zostało ujawnione, wściekły tłum rzucił im się do gardeł – byli wyszydzani, odsądzani od czci i wiary. Dzięki internetowi publiczne zawstydzanie przeżywa dziś renesans. Co z tego dla nas wynika?

To miały być wymarzone wakacje, ale wszystko poszło nie tak. Marek leci do Ameryki Łacińskiej z małomównym wujkiem podróżnikiem. Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Muszą też dostarczyć tajemniczą przesyłkę przedstawicielom starożytnego plemienia. Wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typków. Może jednak wcale nie będzie nudno?

W świecie, gdzie energia próżni odmieniła historię, nie ma prostych odpowiedzi. Etherowe bramy połączyły Europę z równoległymi światami, a wojny i powstania potoczyły się nowym torem. Towiańczycy, rewolucjoniści, luddyści, szaleni prorocy i poeci snują piętrowe intrygi. Armie, tajne policje oraz floty powietrznych okrętów czekają na znak. Z pozaświatowych kolonii Francji, Anglii oraz Rosji nadciągają egzotyczne stworzenia i obce siły. Coś lęgnie się w ciemnych zaułkach miast…

 

Tadeusz Markiewicz ginie na wojnie, ale nie umiera cały. Pada na ziemię z rozerwaną głową, aby od tej pory trwać w życiach innych. Jego daleka krewna, Bożena Czerska, zostaje po wojnie światowej sławy modelką i uciekając przed samą sobą, odciska ślad na każdym, kogo spotka. Jej ojciec, Ludwik, każdego dnia budzi się, nie wiedząc kim jest, a jednak próbuje być kimś. Kolejne życiorysy przeplatają się coraz gęściej, tworząc niepokojącą mozaikę radości, tęsknoty i strachu.

Dodaj komentarz