KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW „MIT DEM HERZEN BEIM DEUTSCHEN”

CZWARTA  EDYCJA KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH “MIT DEM HERZEN BEIM DEUTSCHEN” 2019/2020

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie zaprasza uczniów z Tarnowa i powiatu tarnowskiego do udziału w IV edycji konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych. Jak co roku konkurs organizowany jest przez III LO przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół III LO.

Konkurs MIT DEM HERZEN BEIM DEUTSCHEN   składa się z II etapów.

ETAP I – 14.II.2020 godz. 9.00 – 9.45 w szkołach macierzystych

Test pisemny obejmujący ćwiczenia leksykalno-gramatyczne z zakresu materiału dla klas szkoły podstawowej na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zadania typu: test luk, tłumaczenie fragmentów zdań, test wyboru, odpowiedzi na pytania. Testy zostaną przesłane do szkół drogą mailową na 2, 3 dni przed terminem konkursu.

Zgłoszenia szkól do udziału w konkursie drogą mailową na adres szkoły prosimy przesyłać do dnia: 11.02.2020.

Wyniki po pierwszym etapie przekazują szkoły podstawowe w terminie do 28.02.2020.( Prosimy o przesłanie prac do nas pocztą.)

Ogłoszenie wyników ETAPU I – 06.III.2020

ETAP II – 20.III.2020 godz. 15.00 – 15.45 budynek III LO ul. Brodzińskiego 6, sale 5,6,7

Test pisemny obejmujący słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, ćwiczenia leksykalno – gramatyczne oraz test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Ogłoszenie wyników ETAPU II –03.IV.2020

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE IV edycji KONKURSU i WRĘCZENIE NAGRÓD odbędzie się 24.IV.2020 godz. 15.00 w budynku III LO ul. Brodzińskiego 6, Aula (s.14)

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz zgodą rodziców.