Zwycięstwo III LO w Tarnowie w międzynarodowych zawodach matematycznych NABOJ

Z radością informujemy, że reprezentacja III LO w Tarnowie w składzie:  Dominik Chmura, Katarzyna Kaczak, Filip Konieczny, Rafał Pyzik, Marek Zarzycki (wszyscy z klasy 1f) zdobyła I miejsce w Polsce oraz III miejsce na świecie w międzynarodowych zawodach matematycznych NABOJ w kategorii Junior. To największy sukces naszych matematyków w tych zawodach, rozgrywanych w Polsce od 2015 roku. WIELKIE GRATULACJE!

Znakomicie spisała się też nasza drużyna startująca w kategorii Senior, zdobywając 11 miejsce w Polsce i jednocześnie 18 miejsce na świecie. Drużyna startowała w składzie: Filip Gawron, Grzegorz Gawryał, Paweł Kolendo, Michał Kosiba, Szymon Salabura (wszyscy z klasy 3i). BRAWO!

Zawody odbyły się 23 marca br. i startowały w nich pięcioosobowe drużyny szkolne z ośmiu państw europejskich. Náboj odbywa się równocześnie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku, Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu, Budapeszcie, Veszprém, Edynburgu i Konstancy. W każdym z tych miast tworzony jest lokalny ranking drużyn. Uczniowie również mogą porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym. Drużyny rywalizują w dwóch kategoriach – Juniorzy i Seniorzy. W kategorii Juniorzy mogą wystąpić tylko drużyny, których wszyscy członkowie uczęszczają co najwyżej do pierwszej klasy 3-letniego liceum ogólnokształcącego (lub odpowiedniej klasy innego typu szkoły). W kategorii Seniorzy mogą wystąpić wszystkie drużyny składające się z uczniów jednej szkoły.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: https://math.naboj.org/

 

Dodaj komentarz