MIEJSKIE OBCHODY 227. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W czwartek, 3 maja 2018 roku w Tarnowie będą miały miejsce następujące wydarzenia:

  • O godz. 11.15  odbędzie się  uroczyste złożenie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
  • W samo południe w tarnowskiej Bazylice Katedralnej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.
  •  O godz. 13.00  na rynku rozpocznie się rodzinny piknik patriotyczny „Majowa Jutrzenka”, podczas którego będzie można między innymi wziąć udział w warsztatach tworzenia kokardy narodowej i warsztatach koralowych oraz wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Grupy Azoty S.A. Piknik będzie również okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych (dla uczestników przygotowane będą bezpłatne śpiewniki) oraz obejrzenia występów artystycznych. Organizatorzy zaplanowali ponadto animacje i konkursy dla dzieci, które będą mogły również skorzystać z malowania twarzy.
  • O godz. 16.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego rozpocznie się finał XIX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej.
  • O godz. 19.00 w tarnowskiej katedrze będzie można natomiast posłuchać koncertu muzyki chóralnej w wykonaniu Chłopięcego Chóru Katedralnego „Pueri Cantores Tarnovienses”.

 Wstęp na przegląd i na koncert są bezpłatne.

Przypominamy także, że wzorem poprzednich lat, od piątku, 27 kwietnia, do wyczerpania zapasów rozdawane są flagi na samochód. Odebrać je będzie można – w godzinach otwarcia placówek – w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Tarnowa (ul. Nowa 4 i Mickiewicza 2), w Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7), w Straży Miejskiej (ul. Brodzińskiego 14) oraz w kawiarni „Cafe Tramwaj” (plac Sobieskiego). Flagi rozdawane będą także w trakcie czwartkowego rodzinnego pikniku patriotycznego na rynku.

Dodaj komentarz