BOOKTALKING KONKURS

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie na booktalking, czyli najlepszą, mówioną recenzję książki.

Booktalking to zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie, ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki, w taki sposób, by zachęcić słuchaczy do jej przeczytania.

Booktalking to również dzielenie się z słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcenie do czytania dla przyjemności.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich.

Zadaniem uczestnika będzie zarekomendowanie książki metodą booktalkingu.

Czas prezentacji: 1-3 min.

Podczas prezentacji uczestnik może wykorzystywać różne metody i sposoby jej przedstawienia (rekwizyty, prezentację multimedialną, podkład muzyczny, przebranie, odczytywanie fragmentów, ekspresję ruchową.

Konkurs odbędzie się 16 kwietnia o godz. 11.00 w Sali Kameralnej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30.

Szczegółowy regulamin oraz formularze są dostępne w bibliotece szkolnej oraz na stronie Biblioteki Pedagogicznej.

Zapraszamy!