Kto nie czyta ten błądzi….

W bibliotece są już dostępne najnowsze numery prenumerowanych czasopism.

Dla zainteresowanych psychologią grudniowy numer „Charakterów” a w nim wiele pasjonujących zagadnień i praktycznych wskazówek, jak przenieść wiedzę psychologiczną do codziennej praktyki, by żyło nam się lepiej, m. in. skąd czerpać nadzieję, gdy cały świat się wali, jakie warunki musi spełnić mniejszość, by do swoich racji przekonać zdecydowaną większość (kolejne materiały dla uczestników Konkursu Psychologicznego) , jak rozpoznać, że potrzebujemy pomocy psychologicznej i znaleźć odpowiednią dla nas formę wsparcia, mity na temat introwersji i ekstrawersji oraz jak walczyć z samounieważnieniem , dostrzegać siebie i swoje potrzeby.

Polecamy również internetowe kursy dla tych, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności psychologiczne, a także chcą rozwijać i realizować talenty.

Interaktywne treningi, przygotowane przez doświadczonych terapeutów znajdziecie na stronie Akademii Charakterów.

 

 

 

 

Interfejs totalny to temat najnowszego numeru „Młody Technik”

Pożegnaj mysz, klawiaturę i monitor. Przywitaj się z nową, prostszą erą interakcji z komputerem. .

Zamiast przesuwać myszką po biurku, wskaż co wybierasz, zamiast stukać w klawiaturę, powiedz czego chcesz, zamiast gapić się na duży ekran przez cały dzień, wyświetl potrzebne informacje na powierzchni okularów… bądź jak Tom Cruise

…przeczytaj !!!   🙂

W każdym numerze znajdziecie również abecadło szachowe (strategie, rozgrywki, zadania) a dla amatorów fotografii – „Kreatywne fotografowanie”.

Polecamy również stronę internetową Młodego Technika , gdzie znajdziecie m. in. informacje nt. kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory.

 

Dla maturzystów i wszystkich, którzy szukają inspiracji i pomysłów na dalszą karierę edukacyjno- zawodową polecamy stronę Młody technik studiuje, gdzie zamieszczane są fajne artykuły o rożnych kierunkach studiów.

To, co najciekawsze w najnowszej polskiej sztuce, architekturze, dizajnie, w tworzeniu i korzystaniu z przestrzeni, znajdziecie w NN6T (Notesie na 6 Tygodni). Notes ma charakter popularyzatorski, łączy eksperckie zaangażowanie z podejściem ciekawskich amatorów i entuzjastów.

                                         

Co roku w śpiączkę zapada ok. 15 tyś. Polaków. Część z nich dzięki wysiłkom lekarzy i rehabilitantów udaje się wybudzić, ale wielu wpada w stan wegetatywny. „Więźniowie własnego ciała”, oko w oko z „Narządem doskonałym”, oraz wszystko o komarach  przeczytacie w grudniowym numerze Wiedzy i Życia.

 

Dodaj komentarz