Zaproszenie na warsztaty psychologiczne

Warsztaty psychologiczne dla uczniów III LO.
Jeśli jesteś zainteresowany psychologią, analizą zachowania człowieka oraz chcesz lepiej poznać mechanizmy, jakie kierują Twoim zachowaniem czy myśleniem, to serdecznie zapraszam Cię na warsztaty psychologiczne! Nazywam się Przemysław Żołądź, jestem absolwentem III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, obecnie jestem studentem psychologii II roku na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Na warsztatach prowadzonych przeze mnie, pod opieką merytoryczną szkolnego pedagoga, będę prezentował Wam treści z zakresu psychologii, m.in.:

– wprowadzenie do psychologii: historia myśli psychologicznej oraz obecne nurty w psychologii,
– procesy pamięciowe oraz uczenie się,
– pojęcie stresu, czyli jak sobie z nim radzić, a jak skutecznie wykorzystywać,
– lęk = strach? Jak bać się na tyle, na ile to potrzebne?
– Psycholog i psychiatra to też człowiek! – świadomość profilaktyki zdrowia psychicznego.
– Jak ugryźć psychologię? – z czym wiąże się studiowanie psychologii.

Jednakże to nie są wszystkie tematy! Moje warsztaty chciałbym oprzeć na podręczniku akademickim do psychologii: “Psychologia i życie” Gerrig i Zimbardo (2012). Jednak to Wy będziecie decydować, o czym mają być zajęcia! Jeśli wymyślicie sobie, że chcecie się więcej dowiedzieć np. o budowie mózgu, jak on działa w momencie pobudzenia emocjonalnego, itd., to nie ma problemu. Chciałbym, aby te zajęcia zajmowały się rozwijaniem Waszych zainteresowań, dlatego też to Wy będziecie decydować, jakie tematy będziemy przerabiać na zajęciach. Przygotuję sylabus, a Wy możecie go modyfikować.
Zajęcia organizowane są w poniedziałki o godzinie 15:30 (w sali do uzgodnienia). Zapisy na warsztaty drogą mailową: antek.zoladz@gmail.com.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych!

Przemysław Żołądź, student II roku psychologii UP w Krakowie

Leave a Reply