Niezbędne dla zagubionych czyli jak oswoić przyszłość…

Czy wiecie, że zhakowanie komputera kobiety przynosi hakerowi dziesięć razy większe zyski niż zhakowanie
komputera mężczyzny ? :O  Czy hasła chronią nas przed włamaniami do smartfonów a nawet samochodów? Jakich zmian dokonać w swoim zachowaniu, żeby być zdrowym i żyć w zdrowym środowisku?

Nigdy świat nie zmieniał się tak szybko. W ciągu niecałych 150 lat przeszliśmy drogę od lamp naftowych, konnych powozów i podróży parostatkami do oświetlenia LED, autonomicznych samochodów i latania ponaddźwiękowymi samolotami.

Obawiamy się zmian klimatu. Trudno nam już wyobrazić sobie życie bez nowych technologii, ale nie bardzo potrafimy z nich korzystać. Chcemy być coraz zdrowsi, jednak nie zawsze wiemy, co i jak zmienić, żeby lepiej się poczuć. Życie w towarzystwie urządzeń obdarzonych sztuczną inteligencją fascynuje nas i jednocześnie przeraża.

To, czy potrafimy sobie poradzić z takimi obawami, czy zdołamy świadomie i z pożytkiem używać nowych urządzeń, czy będziemy umieli powstrzymać albo przynajmniej zdecydowanie spowolnić zagrożenia dla naszej planety, w ogromnej mierze zależy od psychologii. Bo to ona daje odpowiednią wiedzę i właściwe narzędzia, abyśmy mogli nauczyć się żyć w nowym świecie.

Zapraszamy po najnowsze wydanie specjalne „Charaktery Extra”, a w nich komentarze i podpowiedzi wybitnych psychologów, jak odnaleźć się w świecie szybkich zmian, technologicznych nowości i … wielkiej samotności.

  • Twoje miejsce na ziemi czyli pokaż mi swój pokój a powiem Ci kim jesteś…
  • Nowe technologie czyli jak nie zostawiać śladów w sieci oraz SMS-owa szyja- ból przez smartfona…
  • Dlaczego jemy, jak jemy… 10 reguł zdrowego odżywiania, coś o antybiotykach, pasożytach i bakteriach…
  • Sztuczna inteligencja – czy nasze myśli są jeszcze nasze….

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY !

 

Dodaj komentarz