WIRTUALNE TARGI KSIĄŻKI BookTarg

Zapraszamy na prawdziwe święto literatury – cztery dni wirtualnych targów książki BookTarg! 

To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w dniach od 21 do 24 maja na stronie booktarg.pl i na fanpage’u wydarzenia

W spotkaniach z czytelnikami wezmą udział między innymi Wojciech Chmielarz, Justyna Kopińska, Trudi Canavan, Mario Escobar, Katarzyna Bonda czy Jacek Dukaj. Część wydarzeń będzie odbywała się na żywo, będziecie mogli w ich trakcie komentować i zadawać uczestnikom pytania.

W programie znalazły się również panele dyskusyjne. O najważniejszych bohaterach kryminałów porozmawiają Marta Matyszczak (cykl „Kryminał pod psem”), Robert Małecki („Zadra”) oraz Przemysław Semczuk („Cyklon”). Miłośników fantastyki zainteresuje rozmowa, w której udział wezmą Cezary Zbierzchowski („Requiem dla lalek”), Michał Gołkowski („Siedmioksiąg grzechu”) i Robert J. Szmidt („Szczury Wrocławia”).

Z kolei fani seriali powinni wziąć udział w spotkaniu Jacka Dukaja („Starość aksolotla”) z Tomaszem Bagińskim, którzy ostatnio powołali do życia produkcję „Kierunek: Noc” (do obejrzenia w serwisie Netflix).

Pełen rozkład spotkań można znaleźć na booktarg.pl i na fanpage’u wydarzenia.

BookTarg to pierwsza polska inicjatywa na tak dużą skalę. Wezmą w niej udział nie tylko pisarze, lecz także wiele wydawnictw, które podobnie jak w przypadku tradycyjnych targów będą prowadziły sprzedaż w ramach wirtualnych stoisk na stronie allegro.pl/zobacz/booktarg. To okazja do zakupu książek w atrakcyjnych cenach, w większości z darmową dostawą w ramach usługi SMART!, która jest obecnie dostępna dla wszystkich kupujących. Z kolei Legimi przygotowało akcję „e-book za darmo”, w ramach której osoby zapisujące się na newsletter na stronie booktarg.pl w terminie od 14 do 24 maja otrzymają możliwość czytania (a w przypadku niektórych tytułów również słuchania) książek w aplikacjach Legimi.

Wystartuje również akcja charytatywna „Wsparcie dla kultury”. W jej ramach pozyskane zostaną środki na zapomogi Unii Literackiej dla twórców. Dzięki niej będzie można kupić niezwykłe, związane z literaturą przedmioty oraz licytować oferty zawierające spotkania z pisarzami czy udział w specjalnych wydarzeniach literackich. Aukcje będą odbywać się na charytatywni.allegro.pl do 14 czerwca.

Udział w BookTargu jest bezpłatny i może wziąć w nim udział każdy, siedząc bezpiecznie w domu przed ekranem komputera lub smartfona.

Patronat nad targami objęła Polska Izba Książki oraz Warszawskie Targi Książki.

Organizatorzy: Allegro, lubimyczytać.pl i Legimi.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz