MAŁOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY Czytam, znam, rozumiem dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych III edycja – rok szkolny 2020/2021

Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem” edycja III   pod  patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty            w Krakowie

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie wraz z instytucjami współpracującymi: Zakładem Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie zapraszają uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do udziału w III edycji Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Czytam, znam rozumiem.

Konkurs ma zasięg wojewódzki. W roku szkolnym 2020/2021 nie będzie ustnego etapu  ze względu na sytuacje epidemiologiczną. Konkurs przeprowadzony zostanie w II etapach: I etap – szkolny (eliminacje pisemne), II etap –wojewódzki  (eliminacje pisemne). Zmagania uczestników na etapie wojewódzkim oceniać będzie Komisja konkursowa złożona z członków Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie; pracom komisji przewodniczyć będzie prof. dr hab. Teresa Wilkoń.

Laureaci  konkursu mają  szanse na   wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego. Jednym z warunków uzyskanie takiego prawa do wpisu na świadectwie jest wypełnienie przez Państwa ankiety na temat udziału uczniów w naszym Konkursie i odesłanie do Kuratorium Oświaty w Krakowie. (Takie ankiety mają się być wysyłane do dyrektorów szkół podstawowych na przełomie października i listopada). Ostateczna decyzja przysługuje Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

W imieniu organizatorów

Marta Mikosińska