Konkurs na najlepsze prace plastyczne, fotografie oraz filmy

Gorącoo zachęcamy młodzież do udzuału w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury na najlepsze prace plastyczne,  fotografie oraz  filmy związane z tematem: „Jak telefon i Internet łączą ludzi w mojej okolicy”.

Konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, oraz konkursy – fotograficzny i filmowy – adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych, średnich oraz technicznych są organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego, przypadających na dzień 17 maja. Data ta upamiętnia utworzenie w 1865 r. Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), wyspecjalizowanej organizacji Narodów Zjednoczonych. Uroczyste obchody tego dnia organizowane w Polsce co roku w maju należą do jednych z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń z dziedziny telekomunikacji i teleinformatyki w naszym kraju. Tematyka konkursów ściśle nawiązuje do hasła tegorocznych obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego: „Lepsze życie w społecznościach lokalnych z technikami komunikacyjnymi i informacyjnymi”.

Celem konkursów jest zwiększenie społecznej świadomości na temat roli szeroko rozumianej telekomunikacji i nowych technologii w ulepszaniu jakości życia codziennego. Wszelkie szczegółowe informacje zawarte są w załączonych regulaminach.

Prace wraz z Formularzem Zgłoszeniowym należy przesyłać w terminie od 14 lutego do 31 marca 2011 roku na adres:
Ministerstwo Infrastruktury
ul. Chałubińskiego 4/6

lub drogą elektroniczną na adres: konkurs@mi.gov.pl.

Konsultacji na temat konkursu udziela prof. Tomasz Sobczak

Do pobrania: