KONKURS MITOLOGICZNY DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH

Od Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Mitologicznym „Po nici Ariadny do stajni Augiasza”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu każda szkoła może zgłosić 2 zespoły dwuosobowe.

Problematyka:

• związki frazeologiczne pochodzenia mitologicznego (na podstawie opracowań);
  • rozpoznawanie motywów antycznych w dziełach malarskich;
  • prezentacja w formie mini dramy wybranej przez siebie postaci mitologicznej (boga, herosa itp.);
  • znajomość wybranych sentencji łacińskich.

/szczegółowych informacji dotyczących terminarza i bibliografii udziela prof.  M. Ważna/

Zgłoszenia do udziału w konkursie (drużyny dwuosobowe) przyjmuje prof. Małgorzata Ważna do 4 kwietnia 2012 r. (środa). W przypadku dużej ilości chętnych

16 kwietnia 2012 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 zorganizowane zostaną pisemne szkolne eliminacje w celu wyłonienia dwu najlepszych zespołów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!