Do TRZECIOKLASISTÓW

Drodzy Trzecioklasiści!

Nadszedł czas rozstania. Żegnamy się z Wami ze smutkiem, żalem, ale także z nadzieją. Nadzieją na to, że będziecie spełniać swoje marzenia oraz z dumą pójdziecie w świat, jako wychowankowie III Liceum.

Niech wszystkie dni, które tu spędziliście będą niezapomniane. Przyjaźnie, które zawarliście prawdziwe i wieczne. Pamiętajcie o swych nauczycielach. Bo to głównie dzięki nim dotarliście do tego etapu swojej edukacji. Trud profesorów włożony w naukę, niech owocuje w Waszym dalszym życiu. Nie poddawajcie się! Wierzcie głęboko w to, że jesteście zdolni, mądrzy, ambitni, wytrwali.

Pnijcie się w górę, lecz w ten sposób, aby nie zapomnieć o najważniejszych wartościach życia – miłości, przyjaźni, rodzinie. I niech każdy z Was pamięta:

„Jeśli chcesz być wielki, zaczynaj od rzeczy małych. Zakładaj głęboki fundament pokory, skoro zamierzasz budować wysoko.” Św. Augustyn

I na koniec: powodzenia na maturach! Niech stres nie przeszkodzi Wam w podzieleniu się swą wiedzą z egzaminatorami.

Koło Młodzieżowych Pedagogów – Fryc Adrianna I H

Tarnów, dnia 07.05.2012