Konkurs Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” – fotorelacja

W dniu 29.03 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Edycji Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” organizowanego przez:

• Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Tarnów,
  • Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego przy XVI LO im. Armii Krajowej,
  • Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie,
  • oraz naszą szkołę.

Tegoroczna edycja objęta została Honorowym Patronatem:

• Małopolskiego Kuratora Oświaty, Pani Barbary Nowak,
  • Pani Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Pani prof. dr hab. inż. Jadwigi Laska
  • Prezydenta Miasta Tarnowa, Pana Romana Ciepieli
  • Starosty Tarnowskiego, Pana Romana Łucarza.

W konkursie brało udział 39 szkół podstawowych miasta Tarnowa, powiatu tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, jak również z Bochni i okolic Krakowa, ponad 140 uczniów i uczennic, na 3 poziomach językowych.

Fundatorami nagród są:

• Instytut Goethego w Krakowie, który ufundował 6 stypendiów egzaminacyjnych na poziomie A1 i A2 (3 stypendia o wartości 100 zł) i (3 stypendia o wartości 160 zł) oraz jedno stypendium na poziomie B1 o wartości 510 oraz nagrody rzeczowe,
  • Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Tarnów, Starosta Tarnowski oraz Urząd Miasta Tarnowa ufundowali ponadto nagrody rzeczowe.

Celem konkursu jest motywowanie do nauki języka niemieckiego w kontekście wielojęzyczności i zapoznanie uczestników ze strukturami egzaminów Instytutu Goethego. Uczniowie pisali testy na 3 poziomach, zadania na rozumienie tekstu czytanego, zadania sprawdzające umiejętność pisania i umiejętność rozumienia ze słuchu odpowiadały poziomom A1-A2-B1, natomiast test leksykalno-gramatyczny wyrastał ponad dany poziom językowy.

English ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus- angielski jest standardem, a niemiecki może stać się plusem… taką myśl pragną przekazać organizatorzy i zachęcić uczniów do rozwijania  umiejętności w zakresie tego języka.

Wyniki konkursu podane zostaną do końca kwietnia. W razie konieczności zorganizowany będzie jeszcze etap ustny.

A 18 maja 2019 r. oczekuje na laureatów sesja egzaminacyjna Instytutu Goethego w Centrum Egzaminacyjnym przy PWSZ, gdzie będą mogli bezpłatnie podejść do egzaminów.

Koordynator- Agnieszka Juśko

fot: Wojciech Biedroń, Lidia Jaźwińska