Festiwal Młodych w Medjugorje

W dniach 30.07.2021 – 7.08.2021 odbyła się szkolna, wakacyjna wycieczka, PIELGRZYMKA MEDJUGORJE 2021.
Prezentujemy poniżej relację Marysi Saneckiej i zdjęcia wykonane przez księdza Mariana Kostrzewę.

Co roku do Medjugorje zjeżdżają się pielgrzymi z całego świata, by wspólnie się modlić. W te wakacje, dzięki organizatorowi, księdzu Marianowi Kostrzewie grupa około 50 osób, w tym uczniowie III LO wraz z Panem Dyrektorem Janem Rybą również ruszyła w kierunku Bośni i Hercegowiny, aby móc uczestniczyć w Festiwalu Młodych. 

Pierwszego dnia podczas uroczystej mszy świętej mieliśmy okazję przekonać się, jak różnorodnych ludzi wszystkich kontynentów scala chrześcijaństwo. W następnych dniach znaleźliśmy czas, by zwiedzać i nieco podróżować. Odwiedziliśmy muzułmańskie miasto – Mostar, w którym podziwialiśmy jego piękno, jak również poznawaliśmy tamtejszą kulturą. Wybraliśmy się także nad chorwackie  morze, by zażyć słońca. 

Codziennie uczestniczyliśmy w konferencjach, które niezwykle poruszały. Wielu ludzi przekazywało nam swoje świadectwa wiary. Słuchaliśmy katechez, miedzy innymi kardynała Roberta Saraha. Niecodzienną atmosferę spotkań modlitewnych tworzyła oprawa muzyczna międzynarodowego chóru oraz wspólne modlitwy w różnych językach. Miejsca sprawowanych mszy świętych również zaskakiwały, raz nawet odbyła się ona na górze Križevac.

Pomimo iż nazwa wydarzenia sugeruje, że jest ono przeznaczone dla młodzieży, to wszyscy bez względu na wiek, pochodzenie, barwę skóry radośnie przeżywali ten czas. 

Maria Sanecka, kl. III Dg

Skip to content