Obóz naukowy w Gródku n. Dunajcem

W dniach 26.09-1.01.2021 r. w Gródku n.Dunajcem odbył się Obóz Naukowy III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, zorganizowany w ramach projektu „ Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu”.  W obozie uczestniczyło 65 uczniów z naszej szkoły oraz 30 uczniów  z zaprzyjaźnionych szkół Tarnowa, Mielca, Dębicy, Krakowa, Rzeszowa, Krosna i Piotkowa Trybunalskiego.

Medale Dyrektora III LO zdobyli: Jakub Łabno (1F), Jakub Trela (2F), Robert Bąk (3Fg), Maciej Nowakowski (Dębica) oraz Mateusz Wójcicki (Piotrków Trybunalski).

Projekt Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu został ustanowiony na podstawie programu rządowego „Program Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029”. Projekt ten bazuje na świetnych osiągnięciach polskich uczniów w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej oraz sukcesów polskich studentów w drużynowych mistrzostwach świata uczelni wyższych.

W latach szkolnych 2019/2020, 2020/2021 i 2021/2022 projekt prowadzi  Fundacja Rozwoju Informatyki we współpracy z Centrum Rozwiązań Strategicznych im. Jana Łukaszewicza, a projekt jest wspierany przez Uniwersytety Warszawski i Wrocławski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za znakomitą pracę i stworzenie wspaniałej atmosfery. Szczególne podziękowania  kierujemy  do Biura Promocji Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz firmy Tauron Dystrybucja Pomiary Sp. z o. o.  za ufundowanie nagród dla zwycięzców.