Konkurs Pieśni Patriotycznej i Poezji Śpiewanej

Konkurs Pieśni Patriotycznej i Poezji Śpiewanej to impreza cykliczna, organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie i Centrum Sztuki Mościce.

Konkurs z założenia ma wspierać młodych wokalistów oraz inspirować ich do dalszej pracy i rozwoju. Przedmiotem podlegającym ocenie Jury, w skład którego wchodzą muzycy i muzykolodzy, są pieśni i piosenki patriotyczne. Określony dobór repertuaru służyć ma wzbudzaniu u uczestników zainteresowania dziedzictwem kulturowym, pieśnią, tradycją i obyczajami oraz wartościami narodowo-patriotycznymi.

Zainteresowani wzięciem udziału w wydarzeniu na zgłoszenie się mają czas do 12 października 2022 r. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza  wraz z załącznikami (dostępnych w regulaminie konkursu), na adres  ljac@bpt.edu.pl  

Regulamin konkursu

Ze względu na duże zainteresowanie organizatorzy przewidzieli przeprowadzenie eliminacji, które odbędą się w sali kameralnej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie przy ul. Nowy Świat 30 w dniach:

  • 18 października 2022 r. – kategoria wiekowa 11-15 lat,
  • 19 października 2022 r. – kategoria wiekowa 16-20 lat.

Finał tegorocznej edycji imprezy odbędzie się 14 listopada 2022 r. w Centrum Sztuki Mościce przy ul. Traugutta 1. Zgodnie z regulaminem uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-15 lat, 16-20 lat.

W Konkursie mogą brać udział wyłącznie soliści lub duety – amatorzy reprezentujący szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, sekcje, zespoły, chóry, kółka zainteresowań z terenu województwa małopolskiego, których zadaniem jest przygotowanie i wykonanie w języku polskim jednego, dowolnie wybranego, utworu o tematyce patriotycznej.

Skip to content