Szanowni Państwo, Nauczyciele i Uczestnicy Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”, bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie.
Z nadesłanych przez Państwa zgłoszeń wynikało, że około 400 osób zadeklarowało chęć udziału w Konkursie „Czytam, znam, rozumiem”. Ostatecznie do etapu szkolnego przystąpiło 322 uczniów z 48 szkół w województwie małopolskim.
Decyzją komisji konkursowej do etapu wojewódzkiego przechodzą osoby, które uzyskały 38 pkt.
Lista alfabetyczna uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego:
1. | Adamczyk Mateusz |
2. | Armatys Emilia |
3. | Bańdur Szymon |
4. | Bańdura Aleksandra |
5. | Bardel Małgorzata |
6. | Barnaś Zuzanna |
7. | Białkowska Julia |
8. | Bielak Dawid |
9. | Bodek Julia |
10. | Bogdan Emilia |
11. | Bukańska Paulina |
12. | Chumięcka Maja |
13. | Chwała Oskar |
14. | Cudek Filip |
15. | Dąbrowska Natalia |
16. | Dovhopola Mariia |
17. | Dudka Maciej |
18. | Dudziak Maksymilian |
19. | Dulian Wiktoria |
20. | Figiel Magdalena |
21. | Gąsior Lena |
22. | Gronka Karol |
23. | Gryzło Karol |
24. | Jankowska Magdalena |
25. | Juszczak Wiktoria |
26. | Kafel Katarzyna |
27. | Karadeniz Sofia |
28. | Karasińska Małgorzata |
29. | Katulka Róża |
30. | Kiełbasa Zuzanna |
31. | Kijowski Szymon |
32. | Kocioł Magdalena |
33. | Kogut Szymon |
34. | Kołacz Kinga |
35. | Konieczny Wojciech |
36. | Kraj Małgorzata |
37. | Kruczek Katarzyna |
38. | Krzysztoń Karolina |
39. | Kuk Patrycja |
40. | Kutek Jan |
41. | Kuzara Bartłomiej |
42. | Kwinta Hanna |
43. | Longa Wiktoria |
44. | Łątka Milena |
45. | Malisz Weronika |
46. | Masłowska Natalia |
47. | Mendel Eliza |
48. | Metoshop Mark |
49. | Miśkowicz Marcel |
50. | Natkaniec Szymon |
51. | Necel Antonina |
52. | Nosal Kinga |
53. | Nosek Laura |
54. | Nowacki Filip |
55. | Nowacki Piotr |
56. | Nowicki Kacper |
57. | Osika Wiktoria |
58. | Palczewska Matylda |
59. | Pęcak Lena |
60. | Pierz Amelia |
61. | Radwańska Klara |
62. | Roman Wiktoria |
63. | Ryś Zofia |
64. | Rzońca Weronika |
65. | Sady Julian |
66. | Salamon Klaudia |
67. | Saska Aleksandra |
68. | Satała Kinga |
69. | Sierżęga Anna |
70. | Sięka Bartosz |
71. | Siudak Marta |
72. | Skrobot Zuzanna |
73. | Stano Jakub |
74. | Stefanowicz Hanna |
75. | Stochmiałek Laura |
76. | Stolarczyk Aleksandra |
77. | Strzeńska Weronika |
78. | Suwała Bartłomiej |
79. | Szczepanek Anna |
80. | Szmigiel Jagoda |
81. | Szwiec Paweł |
82. | Trytek Maria |
83. | Turek Milena |
84. | Uszko Anna |
85. | Wojtas Michał |
86. | Woźniak Oskar |
87. | Wójcik Mateusz |
88. | Zaczkiewicz Maja |
89. | Zając Emilia |
90. | Zając Michalina |
91. | Zaucha Stanisław |
Informujemy, że zmagania konkursowe etapu wojewódzkiego odbędą się 20 marca 2024 r. (zmiana harmonogramu) o godz. 11.00 w Akademii Tarnowskiej w Tarnowie (ul. Mickiewicza 8), budynek C, sala 017.
Konkurs będzie się składał z dwóch części. Najpierw uczniowie napiszą test złożony z pytań zamkniętych, trwający 45 minut. Następnie, po 15-minutowej przerwie, przystąpią do napisania dwóch wypowiedzi argumentacyjnych: jedna będzie dotyczyła „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, a druga – „Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego. Przewidywany czas pisania drugiej części – 70 minut.
Wypowiedź argumentacyjna ma opierać się na przykładach z lektury właściwie zinterpretowanych w kontekście tematu i odpowiednich wnioskach.
Ocenie będą podlegać:
– zakres merytoryczny, czyli znajomość i rozumienie problematyki lektur konkursowych, poprawność rzeczowa oraz funkcjonalne wykorzystanie wskazanych tekstów w wypowiedzi;
– umiejętność argumentowania (po dwa argumenty do jednego tematu), zilustrowanie argumentacji odpowiednimi przykładami z lektur;
– kompozycja zgodna z formą wypowiedzi;
– styl odpowiedni do treści i formy;
– odpowiedni dobór środków językowych, poprawność językowa;
– poprawność ortograficzna i interpunkcyjna.