Już po raz 11 Perspektywy i Rzeczpospolita ogłosiły wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych . Najlepsze szkoły w Polsce wybrane zostały na podstawie reprezentacji uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Z dumą informujemy, że
III Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Tarnowie
zajęło
4 miejsce
w województwie małopolskim.
W rankigu całej Polski jesteśmy na pozycji 60 wśród 384 liceów i techników, które w roku szkolnym 2007/2008 miały co najmniej dwóch uczniów – finalistów lub laureatów olimpiad przedmiotowych i zawodowych.
A oto nasi uczniowie, którzy przyczynili się do tego sukcesu:
Rok szkolny 2007/2008
Laureaci olimpiad na szczeblu centralnym
Lp. | Imię Nazwisko | Rodzaj Olimpiady | klasa |
1. | Łukasz Słonka | Olimpiada Geograficzna | 3 g |
2. | Mateusz Moskal | Olimpiada Biologiczna | 3 c |
3. | Łukasz Toczek | Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej | 3 e |
4. | Łukasz Marecik | Olimpiada Informatyczna | 3 a |
5. | Maciej Krzysztoforski | Olimpiada Języka Niemieckiego | 3 a |
Finaliści olimpiad na szczeblu centralnym
Lp. | Imię Nazwisko | Rodzaj Olimpiady | kl. |
1. | Paweł Jarosz | Olimpiada Geograficzna | 2 g |
2. | Krzysztof Michałek | Olimpiada Chemiczna | 3 e |
3. | Dominika Mazur | Olimpiada Języka Niemieckiego | 3 b |
4. | Anna Giza | Olimpiada Geograficzna | 3 f |
5. | Marcin Skobel | Olimpiada Geograficzna | 3 g |
6. | Katarzyna Mróz | Olimpiada Literatury i Języka Polskiego | 3 h |
7. | Łukasz Toczek | Olimpiada Geograficzna | 3 e |
Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH
(Olimpiada nie objęta rankingiem)
Lp. | Imię Nazwisko | Rodzaj Olimpiady | rodzaj osiągnięć |
1 | Mącior Łukasz | Olimpiada Geograficzna | laureat |
2 | Toczek Łukasz | Olimpiada Geograficzna | laureat |
3 | Krzysztof Michałek | Olimpiada Chemiczna | finalista |
4 | Pasternak Paweł | Olimpiada Chemiczna | finalista |
Konkursy wojewódzkie
Lp. | Imię Nazwisko | Rodzaj Olimpiady |
1 | Łukasz Marecik | finalista Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych dla szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego |
2 | Michał Jarmuła | Laureat w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla klas drugich |
| Agata Janosz | Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej dla klas drugich |
Magdalena Budzyń | II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla klas drugich |
1. Magdalena Budzyń – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla klas drugich
2. Anna Pajor – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla klas trzecich
3. Katarzyna Kowalczyk – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla klas trzecich
4. Krzysztof Michałek – Laureat w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla klas trzecich
5. Florentyna Gogola – Laureatka Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych dla szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego
6. Joanna Niedojadło – zajęcie I miejsca i zdobycie laureata zawodów okręgowych XII edycji Olimpiady Wiedzy o UE
10.Magadalena Iwan – Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu
Wiedzy Biblijnej
11.Aleksandra Dulian – zajęcie III miejsca w Eliminacjach
XXVI Ogólnopolskiego Francuskojęzycznego Konkursu
Recytatorskiego
12. Paulina Kosztyła I miejsce w kategorii indywidualnej XII
Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o Polskim Czerwonym
Krzyżu.
13. Adam Krysa – otrzymał medal brązowy w brydżu
sportowym organizowany przez M E N